Açılış sayfası deneyimi: Açıklama

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Yazılar || Articles

Açılış sayfası deneyimi: Açıklama

Web sitenizin açılış sayfasının reklamı tıklayan kullanıcılar açısından ne kadar alakalı ve yararlı olduğunu tahmin etmek üzere AdWords tarafından kullanılan bir ölçümdür. Daha yüksek puanlara sahip açılış sayfaları genellikle iyi düzenlenmiştir ve kullanıcının arama terimleriyle alakalı metinler içerir.

Açılış sayfası deneyimi durumu, açılış sayfanızın, reklamınızı tıklayan ve web sitenize gelen müşterilere iyi bir deneyim sağlayıp sağlayamayacağını gösterir. Bu durumu satış veya kayıt işlemleri gibi dönüşüm elde etme şansınızı azaltan açılış sayfalarını belirlemek için kullanabilirsiniz. Açılış sayfanızın müşteriler için anlaşılır, yararlı ve anahtar kelimeleriniz ve müşterilerin aradıklarıyla alakalı olduğundan emin olmalısınız. Tüm bu etkenler, açılış sayfası deneyimi durumunuzu belirlemede rol oynar. Anahtar kelimeleriniz, şu üç durumdan birine sahip olabilir: ortalamanın üstünde, ortalama veya ortalamanın altında.
  • Durumun “ortalama” veya “ortalamanın üstünde” olması AdWords’teki diğer tüm anahtar kelimelerle karşılaştırıldığında bu anahtar kelimenin açılış sayfası deneyiminde büyük bir sorun oluşturmadığı anlamına gelir.
  • Durumun “ortalamanın altında” olması birkaç değişiklik yaparak web sitenizin açılış sayfasını iyileştirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

google-reklam-iru